אחסון אתרים וקידום אתרים - מה הקשר?

 

אתרים נבנים כיום בקצב מסחרר, הן בארץ והן בחו"ל, על בסיס יומי, כשמאחורי כל אתר עומדת אינטרס מסחרי של חברה או ארגון אשר שואפים להגיע לקהל יעד עם מסרים פוליטיים, חברתיים או מסחריים וכן כמובן - במטרה למקסם רווחים של החברה ישירות דרך הרשת. איש אינו מעלה אתרלרשת ועומד בכל ההוצאות היקרות של בניית אתרים, עיצוב אתרים, הפקת תכנים אינטרנטיים, פתרונות אחסון אתרים ועוד רק בכדי לסמן V. מפיקים אתרי במטרה שהוא יעשה חייל או לפחות יתרום את חלקו למערך השיווקי וההסברתי של החברה. לכן, אנחנו יוצאים מתוךנקודת מוצא לפיה כלמי שמעלה אתר לרשת ומחפש אחר פתרונות אחסון אתרים מקווה גם לקדם את האתר עד כמה שניתן.

 

אחסון אתרים על שרתים מקומיים כערבון להצלחת האתר:

כאשר אתם מעלים אתר אתם רוצים להעניק לו עדיפות על פני אתרים אחרים מבחינת מנוע החיפוש אשר אחראי על הקישור בין הגולשים המחפשים מידע רלוונטי לבין האתרים המציעים את המידע הרלוונטי.

 

מנועי החיפוש מעדיפים לשלוף תחילה אתרים הממוקמים על שרתים מקומיים ולכן בבואכם למצוא פתרונות אחסון לאתרים שלכם כדאי שתתחילו באיתור הזדמנויות מקומיות כלומר אם אתם מעלים אתר בעברית, אתר המיועד לציבור הגולשים בארץ, עליכם למצוא פתרונות אחסון אתרים איכותיים על גבי שרתים מקומיים אולם אם אתם רוצים שהאתר שלכם יפנה דווקא לקהל דובר אנגלית מחו"ל, כמובן שמדובר יהיה על אתר באנגלית עם סיומת COM עליכם למצוא פתרונות אחסון בינלאומיים ואותו כנ"ל לגבי כל מדינה ומדינה בה אתם רוצים שיחשפו לאתר. פתרונות אחסון אתרים על גבי שרתים מקומיים מעניקים יתרון התחלתי.


אחסון אתרים על גבי שרתים איכותיים כערבון להצלחת האתר:

אחסון אתרים צריך לתת לכם שטח על גבי שרת אשר מספק גישה לרשת האינטרנט. שרת הוא חומרה יקרה וככל שהאתר שלכם הוא בעל נפח גדול יותר כך האחסון יעלה יותר אולם אם אתם חושבים לחסוך בהוצאות ופשוט להחזיק אתר מצומצם, מבלי להוסיף תכנים חדשים בכדי לא להכביד בהוצאות - אתם מסתכנים ואף פוגעים ישירות בסיכוי האתר להתקדם במנוע החיפוש. מנועיי החיפוש מעדיפים להפנות גולשים לאתרים בהם קיים המידע או הנושא הספציפי אותו הגולשים חיפשו אולם מאחר וישנם כמה אתרים (אולי אפילו אלפי אתרים) העונים על הדרישה, מנועי החיפוש מתחילים להפעיל עוד שיקולים כגון: גודל האתר, מספר המבקרים באתר ועדכניות התכנים. אם לא תעלו לאתר מידע חדש ולא תבנו מלחתחילה אתר המכיל תוכן רב, מפורט וממוקד, מנוע החיפוש לא ימהר לשלוח אליכם גולשים ולכן אתם פוגעים בסיכויי הקידום.

 

כמו כן, כאשר בוחרים בפתרונות אחסון אתרים זולים, לעיתים נחסמת הגישה לאתר כך שאתם לא יכולים להעלות תכנים חדשים או חמור מכך - למנוע החיפוש או לגולשים אין גישה לאתר. זה מודל מסוכן של אחסון אתרים שבעצם חוסם אתרים מלהתקדם ברשת. טיפ: המנעו מכל פתרון זול של אחסון אתרים.